July 29, 2023 Ramzan Muhammad

Tu je návod, ako vyčistiť škvrny od bielidla zo spodnej bielizne

Tu je návod, ako vyčistiť škvrny od bielidla zo spodnej bielizne

Bambusová bielizeň obsahuje aj antibakteriálne a protiplesňové bio činidlo, vďaka ktorému je odolná voči zápachu.

Nájdite tie správne štýly spodnej bielizne

Nosiť tangá a G-stringy je občas fajn, no nie sú bezpečné na každodenné nosenie. Strunatá spodná bielizeň môže vytvoriť živnú pôdu pre baktérie, takže budete chcieť častejšie nosiť voľnejšie a priedušné štýly.

Tu je niekoľko odporúčaných štýlov spodnej bielizne, ktoré môžete vyskúšať:

 • Klasické slipy.
 • Nohavičky s vysokým strihom.
 • Hipsteri.
 • bikiny.
 • Stredný vzostup.
 • Chlapčenské šortky.
 • Cheekies.

Vyhnite sa noseniu spodnej bielizne, ktorá je príliš tesná okolo pása a vagíny. Ak si nie ste istí, akú veľkosť spodnej bielizne potrebujete, použite meraciu pásku a zmerajte si obvod pása a bokov alebo navštívte miestnu predajňu spodnej bielizne a nechajte si ju zmerať odborníkom.

Ďalšie tipy

Okrem nosenia správnej spodnej bielizne tu je niekoľko ďalších tipov, na ktoré treba pamätať pri ochrane svojho vaginálneho zdravia:

Spodnú bielizeň si vždy kupujte s klinom! Väčšina spodnej bielizne má vstavaný klin alebo vrecko, ktoré pomáha zachytávať vlhkosť a vaginálny výtok. Kliny môžu pomôcť zabrániť presakovaniu a sú skvelým miestom na zaistenie vložiek a slipových vložiek počas menštruácie.

Spodnú bielizeň si musíte vždy denne meniť, aby ste predišli infekciám. “Je dôležité meniť si spodnú bielizeň každý deň,” povedal Bone. “Ak ste cvičili, je vhodné meniť si spodnú bielizeň dvakrát denne.”

Ak sa cítite pohodlne, choďte každý večer bez spodnej bielizne. Spánok bez spodnej bielizne pomáha vašej vagíne dýchať a udržiavať vlhkosť.

Počas dňa sa v spodnej bielizni môže hromadiť vaginálny výtok, moč, menštruačná krv, pot a iné tekutiny. S ohľadom na to budete chcieť spodnú bielizeň dôkladne vyprať, aby ste predišli kontaminácii, keď si ju nabudúce oblečiete.

Dlhodobé nosenie zle padnúcej spodnej bielizne môže predstavovať zdravotné riziká pre vašu vagínu. Od podráždenia vulvy až po zarastené chĺpky, nosením určitých štýlov spodnej bielizne a tkanín môže vzniknúť niekoľko zdravotných problémov. Je dôležité, aby ste sa pri kúpe spodnej bielizne ubezpečili, že je vyrobená z priedušnej látky, ako je bavlna a bambus, a že si spodnú bielizeň pravidelne vymieňate a periete.

Ak máte vagínu, pravdepodobne viete, že výtok môže občas zanechať škvrny na spodnej bielizni. Niekedy môže váš vaginálny výtok dokonca zafarbiť váš obľúbený pár spodných nohavičiek. Ak ste sa však s touto situáciou nikdy nestretli, môže to byť šokujúce a potenciálne to môže vyvolať obavy o vaše vaginálne zdravie. Zatiaľ čo vaginálny výtok a škvrny podobné bielidlu sú úplne normálne, čítajte ďalej a dozviete sa, prečo k tomuto javu dochádza.

Kľúčové poznatky:

 • Kyslosť vo vašom vaginálnom výtoku môže spôsobiť škvrny podobné bielidlu na spodnej bielizni.
 • Váš vaginálny mikrobióm, ktorý sa nachádza vo vašom výtoku, chráni vašu vagínu pred škodlivými baktériami.
 • Faktory ovplyvňujúce rovnováhu pH zahŕňajú sex, menštruáciu, menopauzu a ďalšie.
 • Vyskúšajte oplachy studenou vodou a enzymatické odstraňovače škvŕn, aby ste predišli škvrnám od bielidla.
 • Vyhnite sa používaniu slipových vložiek a tampónov na zastavenie škvŕn z pošvového výtoku.

Prečo máte na spodnej bielizni škvrny od bielidla?

Vaša spodná bielizeň môže mať škvrny podobné bielidlu v dôsledku kyslosti vo vašom vaginálnom výtoku. Ako už bolo spomenuté, vaginálny výtok je úplne normálny, ale môže tiež naznačovať infekcie, keď sa zmení farba, konzistencia a vôňa. Ak chcete zistiť kyslosť vášho vaginálneho výtoku a riešiť bielenie spodných bielizne, je dôležité pochopiť hodnotu vášho vaginálneho pH.

Vaša hodnota pH v pošve

Kyslosť vo vašom vaginálnom výtoku je identifikovaná prostredníctvom vašej hodnoty pH, ktorá zohráva významnú úlohu vo vašom vaginálnom zdraví. Metódou, ako pochopiť svoju hodnotu pH, je pH stupnica, ktorá meria kyslosť látok, ako je napríklad vaginálny výtok. Stupnica pH sa pohybuje od 0 do 14, pričom 0 je najkyslejšie, sedem je neutrálne a 14 je najzásaditejšie. Vaša vaginálna kyslosť môže byť faktorom, prečo sa vám spodná bielizeň vybieli.

Priemerná hodnota pH u ľudí s vagínou je 3,8 až 5,0 , čo sa považuje za stredne kyslé. Ľudia v plodnom veku majú zvyčajne hodnotu pH v rozmedzí od 4,0 do 4,5. U ľudí s vaginami, ktoré sú v premanarchálnom (pred prvým menštruačným obdobím) alebo v postmenopauzálnom štádiu, môže byť ich hodnota pH vyššia ako 4,5.

Prečo je vaša vagína kyslá

Najbežnejší vaginálny mikrobióm, druhy Lactobacilli , môže produkovať kyslé pH, ktoré môže napadnúť a zabiť iné vaginálne baktérie. Kyslý vaginálny výtok je významný, pretože vás môže chrániť pred pohlavne prenosnými infekciami a inými patogénmi, ako je vaginitída a kvasinkové infekcie. S ohľadom na to je nevyhnutné udržiavať zdravú hodnotu pH pre optimálne zdravie vagíny.

Čo znižuje hodnotu pH vašej vagíny?

Čo môže ovplyvniť hodnotu pH vašej vagíny? Keď je vaša hodnota pH v pošve vypnutá, môže to zmeniť váš výtok, čo by mohlo prispieť k bieliacim škvrnám na spodnom prádle.

Medzi faktory, ktoré môžu spôsobiť nerovnováhu pH vo vašom vaginálnom výtoku, patria:

 • Vaginálne infekcie. Bakteriálna vaginóza (BV), vaginitída a kvasinkové infekcie nie sú sexuálne prenosné choroby, ale môžu ovplyvniť vaginálny výtok a kyslosť.
 • Sexuálna aktivita. Semeno a iné telesné tekutiny môžu viesť k sexuálne prenosným infekciám, ako je trichomoniáza a chlamýdie, a niektoré lubrikanty môžu ovplyvniť vašu rovnováhu pH.
 • Douching. Douching zahŕňa použitie zmesi roztokov na čistenie vnútra vagíny.
 • Voňavé deodoranty a iné produkty. Tieto produkty môžu obsahovať škodlivé chemikálie, ktoré môžu ovplyvniť vašu rovnováhu pH.
 • Tesné oblečenie. Keď je vagína obmedzená v tesnom oblečení, nemôže dýchať a môže sa stať živnou pôdou pre škodlivé baktérie, ktoré ovplyvňujú vaše vaginálne zdravie.
 • Starnutie. Menopauza znižuje hladinu estrogénu, čo môže zvýšiť hodnotu pH.
 • Menštruácia. Krv má hodnotu pH 7,4, čo môže spôsobiť dočasnú nerovnováhu pH počas menštruačného obdobia.

Príznaky nerovnováhy vaginálneho pH

Keď sa hodnota pH vagíny príliš zníži alebo zvýši, môžu sa u vás prejaviť rôzne príznaky. Ako už bolo spomenuté, kyslosť vo vašom vaginálnom výtoku je ochrannou bariérou. S ohľadom na to, keď je vaša hodnota pH v nerovnováhe, vaše vaginálne zdravie je náchylné na škodlivé baktérie a infekcie.

Ak je vaše vaginálne pH nevyvážené, môžu sa u vás vyskytnúť nasledujúce príznaky:

 • Silný, rybí vaginálny zápach;
 • Svrbenie;
 • Zelený, sivý alebo penivý vaginálny výtok;
 • Bolesť alebo nepohodlie pri sexe;
 • Opuch a podráždenie vagíny;
 • Pocit pálenia pri močení.

Ak je vaša hodnota pH vagíny aj naďalej nevyvážená, porozprávajte sa so svojím pôrodníkom alebo iným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a požiadajte o odbornú lekársku pomoc.

Spôsoby, ako udržať zdravú rovnováhu pH

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako si udržať zdravé vaginálne pH, ktoré môže zachrániť vašu spodnú bielizeň pred vybielením, ak je spôsobené nerovnováhou pH.

 • Noste voľné, priedušné spodné prádlo. Bavlna je preferovanou tkaninou pre spodnú bielizeň, pretože pomáha regulovať vlhkosť a umožňuje vašej vagíne dýchať.
 • Vyhnite sa sprchovaniu. Vaša vagína je samočistiaca, takže čokoľvek okrem teplej vody a jemného mydla je pre vaše vaginálne zdravie zbytočné.
 • Používajte kondómy. Kondómy sú ochrannou bariérou pred telesnými tekutinami, ktoré môžu spôsobiť vaginálne infekcie a pohlavne prenosné choroby, preto ich používajte vždy, keď sa zapojíte do sexuálnej aktivity.
 • Pravidelne si robte testy pH. Majte aktuálne informácie o svojom vaginálnom zdraví, aby ste v prípade, že je vaša hodnota pH v nerovnováhe, včas zakročili.

Ako vyčistiť škvrny od bielidla v spodnej bielizni

S lepším pochopením toho, čo spôsobuje tie otravné bieliace škvrny vo vašej spodnej bielizni, môžete teraz prijať preventívne opatrenia, aby ste tomu zabránili. Je dôležité mať na pamäti, že vaginálny výtok je normálny, takže mu nemôžete zabrániť. Namiesto toho nájdite stratégie, ako sú tie, ktoré sú uvedené nižšie, aby ste zabránili tomu, aby škvrny od výtoku zničili vašu spodnú bielizeň.

Tu je návod, ako vyčistiť škvrny od bielidla zo spodnej bielizne.

 • Spodnú bielizeň opláchnite v studenej vode. Predtým, ako necháte svoj vaginálny výtok zaschnúť na spodnej bielizni, umyte ho studenou vodou. To môže pomôcť zabrániť tomu, aby sa výtok usadil do tkaniny spodnej bielizne. Pred vhodením do práčky môžete spodnú bielizeň namočiť do studenej vody a pracieho prostriedku.
 • Sušte spodnú bielizeň na vzduchu. Po vypraní spodných bielizní ich radšej nechajte uschnúť na vzduchu, než ich dávajte do sušičky. Keď ich sušíte na vzduchu, neumiestňujte ich na priame slnečné svetlo, ktoré môže spôsobiť bielenie.
 • Používajte enzymatické odstraňovače škvŕn. Enzymatické odstraňovače škvŕn obsahujú látky, ktoré škvrny rozkladajú. Jednoducho nastriekajte roztok na spodnú bielizeň a vložte ju do práčky.

Pred použitím akýchkoľvek chemikálií vždy skontrolujte látkový materiál spodnej bielizne, aby ste sa uistili, že ho nepoškodíte čistiacimi roztokmi.

Nesnažte sa zabrániť vaginálnemu výtoku

Niektorí ľudia môžu veriť, že nosenie slipových vložiek alebo tampónov môže zabrániť vaginálnemu výtoku a škvrnám v spodnej bielizni. Nosenie dámskych hygienických výrobkov sa neodporúča na zastavenie vaginálneho výtoku a môže potenciálne spôsobiť zdravotné problémy, ako je syndróm toxického šoku (TSS).

Je normálne, že máte vaginálny výtok, ktorý vám zafarbí alebo vybieli spodnú bielizeň. Kyslosť alebo hodnota pH vášho vaginálneho výtoku môže spôsobiť bielenie spodnej bielizne, čo je u ľudí s vagínou celkom bežné. Poznať svoju hodnotu pH môže byť prospešné, keď sa stane nevyváženou, čo môže byť spôsobené faktormi ako sex, menštruácia, menopauza a ďalšie. Vyskúšajte oplachovanie studenou vodou alebo odstraňovače škvŕn, aby ste zabránili vyblednutiu spodnej bielizne.

Ak ste nikdy nezažili krvácanie zo sexu, prvé videnie môže byť alarmujúce. Typicky, ak ste nezasiahli menopauzu, stretnúť sa so slabým krvácaním pri zriedkavých príležitostiach po sexe je úplne normálne. Niektoré prípady postkoitálneho krvácania však môžu vyžadovať lekársku pomoc.

Kľúčové poznatky:

 • Môžete zaznamenať krvácanie alebo špinenie počas alebo po sexe, známe ako postkoitálne krvácanie.
 • Postkoitálne krvácanie sa bežne vyskytuje počas menopauzy a pri poruchách reprodukčného zdravia.
 • Postkoitálne krvácanie môže niekedy naznačovať STI, predčasný pôrod, suchosť vagíny a ďalšie faktory.
 • Aby ste predišli alebo obmedzili postkoitálne krvácanie, používajte lubrikanty, zvýšte predohru a pravidelne si dávajte testy na STI.
 • Ak máte obavy z krvácania, obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Čo je postkoitálne krvácanie?

Postkoitálne krvácanie je krvácanie alebo špinenie počas alebo po sexe, ktoré nie je spôsobené menštruáciou.

Contents

使蒂諾斯Stilnox安全正規推薦

使蒂諾斯(Stilnox),也稱為Zolpidem,是一種常用於治療失眠症狀的處方藥物。但台灣很多市民不知道使蒂諾斯在哪裡買安全正規推薦。購買和使用這種藥物需要謹慎,並遵循合法和安全的程序